ESPERO COCONUT 40%

Delikátní dominikánský rum s nádechem kokosové vůně. 

Cena  0,04 cl 110 kč

ESPERO ORANGE 40%

Vynikající dominikánský rum s jemnou příchutí pomeranče. Tento rum nebyl zamýšlen pouze pro dámy. Je to vynikající jemný rumový likér. Rum obsahuje macerát z přírodní, chemicky neošetřené pomerančové kůry. Tento rum je velmi pozoruhodná lihovina vhodná jako aperitiv nebo jako přísada do prvotřídních koktejlů. Je to jedinečné spojení vybraných 7-12 letých dominikánských rumů, stařených solera postupem smacerováním pomerančové kůry a výraznou chutí rumu Stren.

Cena  0,04 cl 110 kč

MOTORHEAD PREMIUM DARK 8Y 40%

Motorhead Premium Dark je vyroben z nejkvalitnějšího Barbadoského rumu zrajícího v sudech po burbonu.
V chuti je cítit aroma sušeného ovoce, vanilky, hnědého cukru a tmavé čokolády

Cena  0,04 cl 110 kč

PLANTATION GRANDE RÉSERVE 40%

Jednoduše skvělý!

Rum Plattation Grande Reserve pochází od mistrů ze společnosti Pierre Ferrand. Dostal do vínku zlatou barvu, jedinečné sladké aroma a vytříbenou chuť, která upoutá začátečníka, ale i znalci si přijdou na své a budou spokojeně pokyvovat hlavou.

Po první sklence jsem si jej oblíbil.

Ve sklence můžeme cítit sladkou vůni tropického ovoce a vanilky. Dále v pozadí se vyvíjí letmý dotek broskve a kokosu. Chuť Plantationu Grande Reserve je jemná a přípustná, teplá až medová. Okouzlí nás bohatou chutí kandovaného ovoce v doprovodu vanilky, zahalenou vějířem svěžích chutí čerstvého ovoce. Delikátní záležitost.

Pít tento Plantation je zábava. Je prostě dobrý. Tečka.

Cena  0,04 cl 100 kč

PLANTATION GUATEMALA A BELIZE 42%

Plantation Grand Aňejo Guatemala & Belizé

Celý koncept Plantation je proslavený svou průkopnickou metodou dvojitého staření, typickou pro produkci společnosti Maison Ferrand. Její ambasadoři při pravidelných cestách rumovými destinacemi pečlivě testují a selektují vybrané šarže tamních výrobců. Rumy jsou pak po mnoha letech zrání – typicky v sudech po bourbonu vyrobených převážně z amerického dubu -a to (nejen) v karibských destinacích transportovány do srdce regionu Cognac, kde pod pečlivým dohledem erudovaných sklepmistrů dozrávají v sudech z limuzínského dubu po nejlepších cognacích. Vznikají tak skvělé a originální rumy – to, že uspěly na mnoha prestižních světových soutěžích jen potvrzuje jejich kvalitu

Plantation Gran Aňejo Guatemala&Belizé je vskutku unikátním blendem. V Guatemale se destiluje nejen z třtinové šťávy, ale i třtinového sirupu, s čímž se setkáváme spíše vzácně (typicky právě v Guatemale). Po 3-6 letech v Karibiku putuje nesmíchaný do Cognacu, kde si poleží další 2 roky v původně cognacových sudech. Výsledný blend je jemný, lehce dřevitý s podtóny vanilky a dlouhým elegantním závěrem. Jedna z inovací roku !!!

Cena  0,04 cl 110 kč

PLANTATION ISLE OF FIJI 40%

Rum Plantation Isle of Fiji je ódou kráse souostroví Fiji od nedotčených lagun po svěží džungle. Tento lahodný rum zlaté barvy se vyrábí pomocí tradičních technik a místní cukrové třtiny. Nejprve zraje 2-3 roky v tropickém klimatu v sudech po bourbonu, poté se přesune na jihozápad Francie, kde zraje další rok v sudech po cognacu. Tato metoda dvojitého stáření spojená s fidžijským know-how vytváří rum s teplými tóny exotického ovoce a rozinek. Počáteční intenzivní aroma melasy a hrušky se postupně mění v ovocnější a kořenitou vůni jablek, banánů, angreštu, muškátového oříšku a vanilky s kouřovým nádechem. Bohatá a kulatá chuť s tóny vanilkového fondánu, medu, zázvoru, švestek a kokosu. Závěr je dlouhý se stopami sušeného banánu, bourbonu a koření.

Cena  0,04 cl 120 kč

PRESIDENTE 19Y SISTEMA SOLERA 2021

Tento rum je kombinací až 19letých rumů, které zrály pomocí pečlivě sestaveného výrobního procesu Solera. Je mahagonové až třešňové barvy, s příjemně sladce vyváženou vůní čokolády a karamelu. Chuť je komplexní s nádechem rozinek, vanilky, medu a karamelu na začátku, přes ovocné tóny přecházející až do tónů čokolády a toffee, které obaluje skvostný tón doutníkového kouře. Rumy Presidente zrají z počátku v sudech po kvalitních bourbonu a v posledních letech dozrávají v sudech po výběrovém španělském sherry Pedro Ximénez, které jim dodává jedinečnou ovocně nasládlou chuť.

Jedinečnost rumů Presidente podtrhuje celá řada významných mezinárodních ocenění. Jsou skvělou volbou pro všechny ty, kteří preferují výrazné aroma a nasládlou chuť pravých rumů.

Cena  0,04 cl 140 kč

PUSSERS BRITISH NAVY 40%

Rum Pussers British Navy 0,7 l. Námořníci z britského námořnictva dostávali tradičněod roku 1655 až do 31.července 1970 denní příděl rumu. Tuto dávku vždy vydával purser (z toho pusser), neboli lodní skladník. V roce 1979 získal Charles Tobias svolení od Britské admirality vyrábět rum podle tradičního receptu z roku 1655, a tak je dnes tento skvělý rum, původně určený jen pro námořnictvo, dostupný nám všem. Pusser´s Rum se přezdívá teké “ Nelson´s Blood“ tedy Nelzonova krev. Slavný admirál Nelson měl Pusser´s Rum ve velké oblibě. Má bohatou, karamelovou vůni s kakaovým závěrem, připomínající javorový syrup, nebo také nejlepší Cognac.

Cena  0,04 cl 110 kč

SANTOS DUMONT XO ELIXÍR 40%

Sladký, jemný 40%-ní elixír z Brazílie je, a teď pozor, vyráběn z čisté panenské šťávy cukrové třtiny, což je u sladkých elixírů pecka. Nejdříve se nechá pěkně uležet v sudech po bourbonu a potom se staří, jak pravý starý rodinný recept, v sudech, ve kterých zrálo sherry Pedro Ximenez.

Cena  0,04 cl 120 kč

SANTOS DUMONT XO PALMIRA 40%

Vynikající novinka od vysoce hodnocené značky Santos Dumont. Limitovaná edice rumu XO Palmira.

Tyto jedinečné kapky jsou pojmenovány na počest Alberta Santose Dumonta, který byl světově proslulý letecký průkopník, aristokrat, osobnost a ikona stylu. Palmira bylo město, ve kterém se Albert narodil. Vyrábí se z nejlepších tradičních pomalu fermentovaných melasový destilátů ze západní Indie a Střední Ameriky v kombinaci s tradiční třtinovou šťávou cachaca z Brazílie.

Špičkový nápoj vyrobený z prvotřídního rumu.

Vůně: meruňka, opékané marshmellows, sladký tabák, med, zralé ovoce
Chuť: vyzrálý sladký dub, tropické ovoce, sultánky, vzácná plíseň révy, kakao
Závěr: hladký, sladké třísloviny, slané mořské dřevo, karamel, med, tanin, kůže, tabák

Cena  0,04 cl 140 kč

A.H.RIISE ROYAL DANISH NAVY RUM

A.H. Riise Royal Navy 0,7 l. Tento rum se začal znovu vyrábět podle původní receptury rumu Royal Navy přesně tak, jak ho Albert Heinrich Riise namíchal a vyrobil. Tento rum A. Riise doručil námořním plavidlům, které kotvily v přístavu Charlotte Amalie na dřívějších Danish West Indies (nynější Americké Panenské ostrovy). Tento vynikající rum je kombinací několika různých druhů rumů, které zrají až 20 let. Tento melasovitý rum se vyrábí pomalou fermentací. Následně se alkohol destiluje v tradičních Pot Still na rum o síle 85% alkoholu. Touto metodou se vyrábí úžasný rum s tóny kávy, anýzu, lékořice, spáleného karamelu, melasy, koření a cedru. Tyto tóny se mísí s exotickou a vytříbenou chutí hořkého pomeranče a bergamotu. Chuť rumu je zakončena dlouhým, plným, silným a sladkým závěrem. Rum Royal Navy se ručně míchá v malých objemech a za studena se nefiltruje a ani se do něho nepřidává karamel.

Cena  0,04 cl 120 kč

PAMPERO ANIVERSARIO 40%

Pampero Aniversario 0,7 l. Pampero Aniversario je premium rum z Venezuely té nejvyšší kvality. Oplývá tmavou mahagonovou barvou a vůní tabáku, pečených jablek, karamelu a ořechů. Byl několikrát oceněn na prestižních soutěžích, naposledy získal v roce 2007 San Francisco World Spirits Competition Gold Medal.

Cena  0,04 cl 100 kč

PROHIBIDO 12Y 40%

Prohibido 12y 0,7 l Tento mexický rum zraje v dubových sudech po sherry 12 let. Má jemnou a nesrovnatelnou vůni a chuť. Má jasně tmavou hnědou barvu s lehkým červeným akcentem. Na první dojem je chuť sladká, s velmi intenzivními tóny sušeného ovoce, rozinek a sušených švestek. Dále je pak chuť ořechového dřeva s tóny čokolády, kávy a tabáku. Vůně je širokospektrá – vanilka , dřevo, ořech, máslo, čokoláda a káva. Zakončení dlouhé a hedvábně hladké

Cena  0,04 cl 120 kč

HELL OR HIGH WATER XO 40%

Směs obsahuje ručně vybrané rumy z BarbadosuTrinidaduJamajky a Guyany, které zrají až 15 let v sudech z amerického dubu po bourbonu. Hell or High Water XO má tmavou mahagonovou barvu se zlatými odstíny. Vůně je nabitá bohatými tóny cukrové třtiny a mokrého dubu. Jeho chuť hladce pohladí chuťové pohárky směsí zralého tropického ovoce, kořením na pečení, třtinového cukru a jemných taninů. Závěr je dlouhý a velmi příjemný.

Cena  0,04 cl 140 kč

KAKADU ELIXIR DE BANANA 30%

Banánový elixir Kakadu představuje typickou chuť Karibiku. Kakadu se vyrábí z blendu tří až pětiletých rumů, přezrálých banánů z lokálních plantáží a karamelu. Dominikánské rumy jsou díky své dlouhé tradici destilace považovány odborníky za nejlepší na světě. Kakadu se díky jemnému banánovému aromatu hodí k vylepšení již známých rumových drinků. Skvělý je i samotný, na ledu nebo ke kávě.

Cena  0,04 cl 80 kč

CAPITAN BUCANERO 7Y 34%

Capitan Bucanero Elixir – pod tímto názvem se skrývá skutečně elegantní, sedmiletý rum ze Španělska, jehož skvělá vůně Vám spolu se skvělou chutí nepochybně učaruje.

Barva: jasná, tmavě jantarová, čistá a průzračná
Vůně: plná, díky 7 letému zrání v sudech z amerického bílého dubu.
Chuť: elegantní, medově sametová dlouhá dochuť se snoubí s hedvábnou konzistencí.

Cena  0,04 cl 80 kč

BUMBU 15Y 40%

Rum Bumbu je vlajkovou lodí Bumbu rum Co., jehož receptura pochází ze 17. století od samotných námořníků, kteří se plavili v Karibiku. Vyrábí se za použití pouze zcela přírodních produktů a je destilován ručně 

Cena  0,04 cl 120 kč

DIPLOMATICO RESERVA EXCLUSIVA 12Y 40%

Diplomatico Reserva Exclusiva 12 Aňos 0,7 l. Diplomatico Reserva exclusiva je blendem rumů vyrobených výhradně na kotlíkových destilačních zařízeních a zrajících v průměru 12 let. Je sladký, s ovocnou chutí, což je charakteristické pro všechny rumy Diplomatico, avšak obsahuje ještě vyšší koncentraci a intenzivnější chuť. Jedná se o výjimečný rum určený k pomalému upíjení, který se stal hitem pro všechny milovníky rumů od svého uvedení na trh před třemi lety. Držitel ocenění bdquo;Best of Category ldquo; v kategorii rumů zrajících 9 ndash;15 let ndash; International Rum Festival 2008, Ybor City, Tampa, Florida.

Cena  0,04 cl 120 kč

MATUSALEM GRAN RESERVA 15Y 40%

Tento rum, známý jako koňak mezi rumy, se vyrábí metodou Solera a představuje perfektní volbu pro každého, kdo hledá výjimečnou kvalitu a znamenitou chuť. Komplexní, a přitom sametově jemný s výrazným buketem a aroma. Gran Reserva 15 se řadí mezi super prémiové rumy a doporučujeme jej konzumovat čistý nebo na ledu.

Cena  0,04 cl 120 kč

BARCELÓ GRAN ANEJO 37,5%

Ron Barceló Gran Anejo 1,75 l.   Vynikající směs skvělých dominikánských rumů zrající déle než šest až osm let v dubových sudech. Ron Barceló Gran Ańejo se vyznačuje bohatou zlatě jantarovou barvou. Nádherné aroma se vyznačuje citrusovými a broskvovými tóny s dřevitou příměsí. Pro jemnou, vyváženou zakulacenou chuť jsou příznačné ovocné příměsi. Měkký závěr je doplněn smetanovými dozvuky. 

Cena  0,04 cl 120 kč

BOŽKOV REPUBLICA EXCLUSIVE 38%

Božkov Republica rum 0,7l – První republika je obdobím noblesy a elegance, poctivosti a hrdosti na řemeslný fortel a um, kterými jsme proslulí.Božkov republika exclusive je oslavou těchto prvorepublikových hodnot.Lahodný třtinový rum plné a následné chuti a tmavě jantarové barvy si nejlépe samotný a při pokojové teplotě s těmi, na kterých Vám záleží. Složení: třtinový destilát, třtinový cukr, barvivo – karamel. Tradice od roku 1920.

Cena  0,04 cl 50 kč